Wednesday, 19 October 2011

Проект "Здорове середовище для молоді"/ Healthy Communities for Youth project

Здоров'я – всьому голова

Проект «Здорове середовище для молоді» успішно реалізується. Уже на даний час учні та наставники Долинської спеціалізованої школи-інтернату зробили чимало справ, їхні мрії втілюються в життя, навчання в школі стає дедалі цікавішим – і все це без шкідливих звичок. За плечима уже багато проведених заходів – анкетування для вивчення поведінки, пов’язаної з ризиком для здоров’я серед учнів, «Похід без алкоголю» та конкурс стінгазет. А зовсім недавно відбулися ще два не менш цікаві заходи – гра «Доміно», учасниками якої були учні четвертого класу та їхні батьки, а також змагання «Веселі старти» для учнів 5-6х класів.
У розважальній грі «Доміно» змагалися між собою три команди – «Непосиди», «Круть-Верть» та «Невгамовні». Від кожної команди змагалися по десять учасників – п’ять маленьких учнів та п’ятеро батьків, які всі разом, виконуючи цікаві та оригінальні завдання, прокладали собі шлях до перемоги. Ще більше веселощів та колориту додавали клоуни Тяпка і Ляпка, що допомагали учасникам краще зрозуміти умови конкурсів та правила їх виконання. У залі панувала дружня атмосфера, але команди не забували, що найкращі отримають грамоти та подарунки і тому ще більше хотіли прийти до фінішу першими. Разом зі своїми дітьми, батьки брали участь у конкурсах не просто так, адже, як говорить заступник виховного відділу Алла Шевченко, виховання повинно іти з сім’ї: «Дитині дуже важко нав’язати чиюсь думку, можна тільки показати, як правильно нею жити. Якщо діти бачать, що батьки ведуть здоровий спосіб життя – вони також будуть їх наслідувати». Ведучою гри «Доміно» була Галина Степанівна Селюк, що сама складала сценарій і готувала дітей до конкурсів. А спостерігали за усім цим члени компетентного журі, що пильно контролювали процес змагань і правильно та чесно оцінювали команди. На завершення учасники зачитували прислів’я, які капітани команд поетапно розкривали після кожного конкурсу. І всі ці вислови були пов’язані зі здоров’ям та здоровим способом життя. Усі учасники змагань отримали масу задоволень, їх просто переповнювали позитивні емоції.
  «Це було чудово! Ведуча також чудова, я знаю, скільки їй треба було прикласти зусиль, щоб усе це так гарно організувати. Я дуже рада, що цей проект реалізовується, що він не залишає нікого байдужим, про нього говорять, пишуть у пресі і це дуже важливо для підростаючого покоління знати про шкідливі звички та їхні наслідки», – говорить член журі та ініціатор проекту Робін Ілейжер.
Наступного дня проводилися змагання серед учнів 5-6х класів під назвою «Веселі старти». Тут змагалися між собою уже чотири команди – «Чемпіони», «Веселі козачата», «Невгамовні козачата» та «Соколята». Змагання розпочалися з урочистого підняття прапора України, а також привітання від керівника проекту «Здорове середовище для молоді» Оксани Сливчук. Вона побажала усім учасникам успіхів та, незалежно від результатів, позитиву та здоров’я. Організатором конкурсів був учитель фізкультури Тарас Васильович Тисяк, який завжди переконує своїх вихованців, що здоров’я – це спорт. Він організував багато цікавих та захоплюючих естафет, які сподобалися не тільки учасникам, але й усім глядачам. Вболівальники, озброївшись плакатами та опахалами, активно підтримували свої команди, адже до перемоги потрібно іти всім разом! Звичайно ж, усе відбувалося під пильним наглядом незалежного журі, членами якого були представники Благодійного фонду громади м. Долина Оксана Сливчук і Лариса Галушина, а також я – кореспондент газети «Добра справа», що всі разом, справедливо, неупереджено та без власної вигоди оцінювали команди. Незважаючи на результат, усі учасники отримали подарунки, після чого у залі продовжувала панувати атмосфера дружби.
Співавтор проекту Алла Шевченко приклала чимало зусиль, щоб реалізувати всі ці заходи, адже на все потрібно багато часу та сили. «Коли я узгоджувала всі умови проекту з колективом школи, то не було жодної людини, хто б заперечив у чомусь, а їх, до речі, немало – сто п’ятдесят чоловік (вісімдесят педагогів та сімдесят техпрацівників). Перш за все, я вдячна саме їм, адже кожен вніс великий вклад у цей проект, усі активно допомагали, брали на себе ті чи інші завдання і разом, командою, ми таки змогли добитися тих результатів, які зараз маємо». Попереду ще багато цікавих заходів, які успішно реалізуються і залишають по собі позитивні відгуки та результати. За словами Алли Вікторівни, даний проект діятиме до середини грудня, що принесе велику користь як дітям, так і дорослим.
Статистика б’є насполох – серед дитячого алкоголізму Україна посідає перше місце і ось чому потрібно якомога більше залучати дітей до здорового способу життя та створити здорове середовище для молоді.
                                                                       
Ліліана Хомишин
тижневик «Добра Справа»

ЗДОРОВЕ СЕРЕДОВИЩЕ ДЛЯ МОЛОДІ


З метою покращення здоров’я молоді успішно стартував ще один проект, який реалізовується Благодійним фондом громади м. Долина спільно з Долинською спеціалізованою школою-інтернатом з поглибленим вивченням окремих предметів за підтримки Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні.

Ось уже рік Благодійний фонд громади м. Долина спільно з волонтерами Корпусу Миру США Робертою та Джеймсом Ілейжерами реалізовує проекти на різну тематику. Проектна діяльність дала змогу краще зрозуміти потреби населення нашого міста та району, згуртувати навколо себе небайдужих людей і, зрештою,  хоч трішки змінити наше життя на краще.
Одним із переможців конкурсу проектів для колишніх учасників програм обмінів Посольства США в Україні став проект «Здорове середовище для молоді», написаний спільно із заступником директора з навчально-виховної роботи Долинської спеціалізованої школи-інтернату, випускницею програми «Відкритий Світ» (2008) Аллою Шевченко. Основою проекту є опитування молоді цього навчального закладу для отримання реальних фактів про їх здоров’я та факторів, які на нього впливають. Також проект передбачає проведення активних заходів,  надання інформації про здоровий спосіб життя для 440 учнів школи та розвиток потенціалу суспільства реагувати на потреби молодого покоління.
Визначити проблеми і об’єднати всю громаду для їх подолання…
Протягом першого тижня навчання учні 7-11 класів прийняли участь в анкетуванні про ризик поведінки молоді. Анкета була розроблена Американським міжнародним союзом охорони здоров’я за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку, перекладена і адаптована до українського середовища Благодійним фондом громади м. Долина. В опитуванні взяло участь 185 учнів. Результати використовуватимуться для того, щоб об’єднати всю громаду – від вчителів до бізнесменів і чиновників, таким чином, щоб вони співпрацювали з метою вивчення проблем молоді і знайшли рішення, які б дозволили громаді досягти перспективних тривалих результатів у їх подоланні.  
Тетяна Болюбах, психолог:
«Дане анкетування охоплює, мабуть, основні складові здоров’я: безпечну поведінку, здорове харчування, навички гігієни, заняття спортом, ставлення до шкідливих звичок та самого себе. Учні охоче давали відповіді на запитання анкети, хоча деякі з цих питань викликали в них здивування або обурення. Особливо ті, що стосувалися вживання наркотиків чи суїцидальних намірів. Очевидно, це повинно свідчити про неприйняття дітьми такого способу поведінки (результати покажуть так це, чи ні). На мою думку, це анкетування відіграло позитивну роль вже у тому, що підлітки замислились про те, яким чином і їхня поведінка, і звички, і спосіб життя позитивно впливають на здоров’я, чи загрожують здоров’ю і, навіть, життю. Хоча, можливо, варто було б в анкету включити також  запитання, які стосуються комп’ютерної залежності, бо це також є важливою проблемою підлітків».
Перший захід проекту вдався…
Наприкінці тижня 24 учнів школи на чолі з п’ятьма педагогами прийняли участь у першому заході проекту, який мав на меті донести здорове повідомлення до всіх, хто користується туристичними стежками Долинського району. «Похід без алкоголю» - саме таку назву дістав двохденний відпочинок під горою Яворина. На початку одного з найпопулярніших маршрутів учасники походу в кількох місцях встановили інформаційні знаки «В похід без алкоголю» із закликом до всіх, хто відвідує ці місця, не забувати про національно-патріотичну свідомість та не вживати алкоголь. Своїми враженнями поділився керівник походу, вчитель фізичної культури Тарас Тисяк:
«На мою думку, похід вдався. Судячи з відгуків дітей, які в позаурочний час зробили вилазку в ліс, кожен залишився задоволеним. Під егідою Благодійного фонду громади м. Долина з девізом «В похід без алкоголю» учасники цього заходу пройнялись патріотичним духом, відпочили від повсякденних клопотів та переживань, навчання та постійних побутових проблем. Адже людина на природі відпочиває не тільки фізично, а й психологічно. Подих свіжого гірського повітря, пісні ввечері біля багаття, цікаві розповіді досвідчених туристів та смачна їжа дали змогу відчути весь смак гірських мандрівок, всі їх переваги. Діти піднялись на одну з вершин у підніжжі гори Яворина, побачили чудові краєвиди Українських Карпат і, справді, переконались в тому, що наша земля найкраща. Також кожен спробував відчути себе самостійним, створивши всі необхідні умови для свого комфортного перебування в горах. Дуже б хотілося, щоб кожен учень поділився пережитими враженнями із своїми друзями. Тоді, я впевнений, прихильників здорового способу життя стало б набагато більше!».
Попереду на учнів Долинської спеціалізованої школи-інтернату чекає ще ряд цікавих заходів: конкурс стінгазет, «Веселі Старти», гра «Доміно» для найменших та їх батьків, круглий стіл на тему здорового способу життя, змагання з волейболу та футболу, зйомка тематичних короткометражних фільмів, написання есе та публікація книжки, дебати і завершальний гала-концерт.
Тож на завершення хотілося б побажати всім, хто будь-яким чином причетний до цього проекту, витримки, наснаги і плідної співпраці. А також звернутися до батьків та вчителів усіх навчальних закладів: «Будьте уважні до своїх дітей, до їхньої поведінки та способу життя! Показуйте правильний приклад і не залишайтесь осторонь будь-яких проблем у їх житті! Адже тільки разом ми зможемо створити здорове середовище для підростаючого покоління!»

Оксана Сливчук
Благодійний фонд громади м. Долина

Проект "Здорове середовище для молоді" СПОРТИВНІ ЗМАГАННЯ «ВЕСЕЛІ СТАРТИ» (13 жовтня 2011 року)

В змаганнях взяли участь 4 команди. Два 5-ті класи і два 6-ті класи.  В кожній команді по 6 учнів. Відповідальним за проведення заходу був вчитель фізкультури Тарас Тисяк. Команди змагались у таких конкурсах:
1.  представлення команди (назва, девіз і стройова пісня);
2.  біг дистанції з тенісною ракетко і відбивання нею тенісного м’ячика; стрибання на скакалці;
3.  біг дистанції з відбиванням палицею повітряної кульки і попаданням її в кільце;
4.  біг дистанції з хокейною ключкою, якою потрібно було котити маленький м’ячик;
5.  відповіді на запитання про спорт, козаків та ін.;
6.  передавання м’яча;
7.  показати фігуру цілою командою;
8.  перетягування каната.
Члени журі: Оксана Сливчук та Лариса Галушина – представники Благодійного фонду громади м. Долина, Ліліана Хомишин - журналіст газети "Добра Справа".
1 місце зайняли дві команди: 5Б і 6А
2 місце: 5А і 6Б.
Для цих змагань була куплена різнокольорова тканина (для 4 команд 4 види кольору). З цієї тканини було пошито хустинки на шию для всіх учасників змагань.
Метою даного заходу було розвинути бажання у дітей займатись спортом, показавши, що життя може бути веселим, цікавим та насиченим без шкідливих звичок.


Проект "Здорове середовище для молоді" КОНКУРСНО-РОЗВАЖАЛЬНА ГРА «ДОМІНО» (12 жовтня 2011 року)

Конкурсно-розважальна гра «Доміно» була організована для учнів 4-го класу та їх батьків. Відповідальною за проведення заходу була Галина салюкУ спортивних змаганнях взяло участь три команди по 5 учнів і 5 батьків у кожній (всього 10 учасників у команді): «Непосиди», «Круть-верть», «Невгамовні». Два веселі клоуни запропонували учасникам позмагатися у таких конкурсах:
1.       представлення команди;
2.       передача м’яча руками заднім у шерензі учасникам команди (на швидкість);
3.       написання за 1хв. максимум видів спорту;
4.       якомога швидше покласти пластиковий стаканом, що висить на палиці, в стакан, що стоїть на голові;
5.       якомога швидше пробігти дистанцію, кожного разу беручи за руку по одному іншого учасника команди;
6.       якомога швидше пробігти дистанції парами, тримаючи чолом надувну кульку;
7.       якомога швидше пройти дистанцію, тримаючи на савку надувну кульку;
8.       сісти на стілець із закритими очима;
9.       скласти якомога більше слів за 1 хв. із слова «фізкультура»;
10.   перекидування м’яча;
11.   проходження дистанції із зав’язаними ногами;
12.   проходження дистанції на листках паперу.
Членами журі були: вчителі Алла КурудзЛариса СавчинТетяна Клочкова, Волонтер Корпусу Миру Роберта Ілейжер, представник Благодійного фонду громади м. ДолинаНаталія Іванів.
Після кожного конкурсу, команда, яка набрала найбільшу кількість балів могла відкрити одне приховане слово – частину прислів’я про здоров’я. Також під час конкурсів виступили група підтримки дівчат (танець), мама з дочкою виконали пісню, а учні старших класів на завершення виконали гімн спортивних змагань.
Метою даного заходу було розвинути бажання у дітей займатись спортом, а також зміцнити сімейні стосунки дітей та їх батьків, навчити їх працювати в команді.


Проект "Здорове середовище для молоді" КОНКУРС СТІНГАЗЕТ (12-19 вересня 2011 року)

У конкурсі стінгазет на тему «Здорове середовище для молоді» взяли участь учні 12-ти класів Долинської спеціалізованої школи інтернат (з 5 по 10 класи). Метою конкурсу було підтримати творчі здібності учнів та допомогти їм краще зрозуміти тему здорового способу життя. Оцінювання стінгазет відбулось 21 вересня. В склад журі ввійшли: Володимир Най – начальник відділу молоді та спорту Долинської РДА, Оксана Сливчук та Лариса Галушина – представники Благодійного фонду громади м. Долина.  Одноголосно було обрано переможців: 1 місце зайняв 10б клас, 2 місце – 7б, 3 місце – 8а. Переможці будуть нагороджені дипломами на завершальному гала-концерті. А стінгазети будуть розміщені у приміщеннях на кожному заході проекту. Вони стануть добрим навчальним прикладом для учнів усієї школи.Проект "Здорове середовище для молоді" ПОХІД (9 вересня 2011 року)

В першому заході проекту взяло участь 24 учні старших класів школи-інтернат під супроводом педагогів школи та керівників проекту Алли Шевченко та Оксани Сливчук. Керівником походу був вчитель фізкультури школи-інтернат Тарас Тисяк«Похід без алкоголю» - саме таку назву дістав двохденний відпочинок під горою Яворина. На території одного з найпопулярніших маршрутів учасники походу в кількох місцях встановили інформаційні знаки «В похід без алкоголю» із закликом до всіх, хто відвідує ці місця, не забувати про національно-патріотичну свідомість та не вживати алкоголь. Учасники заходу пройнялись патріотичним духом, активно відпочили, піднялись на одну з вершин у підніжжі гори Яворина та відчули себе тими, хто здатен змінити життя молоді на краще. Для того, щоб донести це здорове повідомлення до всіх, хто користується туристичними стежками Долинського району, якими опікується Фундація «Карпатські Стежки», половина виготовлених табличок була розміщена на початку туристичних маршрутів, які знаходяться в межах сіл Мислівка та Вишків Долинського району.Проект "Здорове середовище для молоді" АНКЕТУВАННЯ (6-8 вересня 2011 року)

Протягом першого тижня навчання учні 7-11 класів Долинської спеціалізованої школи-інтернат з поглибленим вивченням окремих предметів прийняли участь в анкетуванні про ризик поведінки молоді. Анкета була розроблена Американським міжнародним союзом охорони здоров’я за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку, перекладена і адаптована до українського середовища Благодійним фондом громади м. Долина. В опитуванні взяло участь 185 учнів.Відповідальною за проведення анкетування в школі була шкільний психолог Тетяна Болюбах. Анкети опрацьовували працівники Благодійного фонду громади м. Долина під кервництвом менеджера проекту Оксани Сливчук. Результати дали можливість одержати фактичну інформацію про поточний стан здоров’я молоді у школі, їх поведінку, суспільні сили та загрози у м. Долина, розвиток потенціалу суспільства реагувати на потреби молоді івикористовуватимуться для того, щоб об’єднати всю громаду – від вчителів до бізнесменів і чиновників, таким чином, щоб вони співпрацювали з метою вивчення проблем молоді у місті в цілому і знайшли рішення, які б дозволили громаді досягти перспективних тривалих результатів у їх подоланні.  А районний відділ освіти підтримуватиме надалі опитування учнів на найвищому шкільному рівні у районі для отримання більшої кількості статистичних даних, включаючи економічну різноманітність учнів.Tuesday, 18 October 2011

Студенти зустрілися з волонтером

Минулого тижня Руслана Гаврилків, викладач Болехівського лісотехнічного коледжу та за сумісництвом ландшафтний архітектор, організувала для студентів зустріч з волонтером Корпусу Миру США Джеймсом Ілейжером та сільським головою Лолина Іваном Дмитровичем Дацьо.
В атмосфері дружнього спілкування волонтер поділився  з учнями власним життєвим досвідом, адже також у свій час здобув лісотехнічну освіту. «Я чудово вас розумію, – каже Джим, – і спілкуючись з вами, згадую свої студентські роки. Навіть будівля коледжу дуже схожа на коледж в якому я навчався Америці. Я дуже люблю свою професію і радий, що зробив правильний вибір у житті».
Волонтер та сільський голова Лолина презентували студентам проект по створенню Лолинського парку. Вони розмовляли з учнями про те, які перспективи відкриває перед ними їхня професія та скільки чудових ідей молоді спеціалісти можуть втілити у життя.  Джим поділився зі студентами своїми ідеями щодо майбутніх проектів, які хотів би реалізувати у нашому регіоні, а також розповів про те, як студенти можуть долучатися до роботи, просто будучи волонтерами, щоб набувати додаткового досвіду.
Наприкінці зустрічі Джеймс та Роберта Ілейжери вручили Руслані Гаврилків особливу подяку від Корпусу Миру за значний вклад у розвиток волонтерства та за допомогу в реалізації Лолинського проекту. Руслана на волонтерських засадах створила ландшафтний дизайн паркової зони та допомагала протягом усього проектного періоду.  
                                                 Наталя Іванів, Благодійний фонд громади м. Долина


Відновлений притулок для туристів під г. Кінь Грофецький

7-9 жовтня 2011 року відбулася акція по ремонту старої мисливської хатинки, що знаходиться в сідловині між горами Грофа та кінь Грофецький. Волонтери  замінили підлогу,  встановили нові вікна, пічку та лежаки,  добудували ганок,  зашалювали боковини та пофарбували дах.
Робота була не з легких, адже всі будматеріали та піч доводилося виносити на гору власноручно, долаючи стрімкі підйоми звивистих карпатських стежок. Проте волонтерський запал не згасає. Окрім роботи над відновленням притулку, волонтери потурбувалися і про чистоту навколишньої території. Вони знесли з гір 11 мішків сміття, частина з яких була зібрана під час минулої акції на полонині Плісце.
Також волонтери вирішили не витрачати грантові кошти, які були призначені на реалізацію цієї акції і пожертвували Фундації «Карпатські Стежки»  4500 гривень, що дає можливість організувати ще один схожий захід.
Акція відбулася за підтримки Фундації «Карпатські Стежки» спільно з Благодійним фондом громади м. Долина, а саме волонтера Корпусу Миру США Джеймса Ілейжера, Фундації «Rufford» (Лондон), Посольства США, Посольства Королівства Нідерландів в Україні. До акції також долучились волонтери з Долини, Калуша, Стрия, Івано-Франківська та Львова – загалом понад 20 чоловік.

Ми сподіваємося на вашу активність та участь у наступних проектах і завжди раді вітати нових волонтерів.

                                                   Наталія Іванів, Благодійний фонд громади м. Долина