Tuesday, 2 August 2011

КОМАНДА МОЛОДИХ ЖУРНАЛІСТІВ
Талановиті учні Долинщини старанно працювали для того, щоб набути необхідних знань для створення першої районної шкільної газети. Вони відвідали 8 занять літнього журналістського клубу, який відкрив для них двері у світ інформаційного простору.

Робота в клубі стала чудовим шансом навчитися писати, познайомитися з новими людьми, знайти друзів, стати невід’ємною частиною творчого колективу, який виконуватиме почесну місію інформування громадськості про те, що відбувається у шкільному світі та чим живе сучасна молодь.

Важливою подією для кожного стала навчальна екскурсія на ТРК «Вежа», що в Івано-Франківську. Учні поспілкувалися з журналістами, ознайомилися з особливостями збору інформації, побували у справжній телевізійній студії, де відбувається знімання новин та різноманітних ток-шоу.

В останній день літнього табору був остаточно сформований редакційний колектив шкільної газети, відбулося розприділення обов’язків та вручення сертифікатів за активну участь у журналістському клубі.  Головним редактором газети стала учениця 11-го класу Долинської спеціалізованої школи-інтернату Христина Голубка, а помічником редактора обрали Олега Галіва, учня 8-го класу Старомізунської школи.  Щойно сформована команда активно почала працювати над збором інформації для першого номера газети, який ви зможете побачити вже у вересні.

Анастасія Корякіна, редактор міжнародного відділу, готує матеріал, що буде опублікований у шкільній газеті нашого міста-побратима Прерії Віллидж (США) та стане нашою візитівкою. Таким чином ми розповімо іноземним колегам про наш проект та про культурні особливості життя української молоді. Це стане першим кроком до майбутньої співпраці та допоможе розширити комунікативні обрії.

Ми вже працюємо!!! Слідкуйте за нашими новинами !!!

Благодійний фонд громади м. Долина висловлює особливу подяку редакційному колективу газети «Золото Карпат» за надання інформаційної підтримки та допомогу у проведенні занять в літньому журналістському клубі.
Реалізація проекту відбувається за підтримки начальника відділу освіти Володимира Сподара, Благодійного фонду громади м. Долина, волонтерів Корпусу Миру США Роберти і Джеймса Ілейжерів та Посольства США.

                                                                   Наталія Іванів, Благодійний фонд громади м. ДолинаВИХОВУЄМО МОЛОДИХ ЖУРНАЛІСТІВ11 липня у конференц-центрі музею «Бойківщина» розпочалися заняття  літнього журналістського клубу. Він об’єднав активних, творчих і талановитих учнів Долинського району, що з початком нового навчального року будуть працювати над створенням першої районної шкільної газети. Завдяки газеті учні зможуть обмінюватися досвідом з іншими школами, відслідковувати найцікавіші події, писати про успіхи школярів, відкрито говорити про те, що їх хвилює, розвивати дискусії.  
  
Програма табору розрахована на 8 днів, кожен з яких максимально наповнений теорією, практичними завданнями та інтерактивними навчальними іграми, які сприяють розумінню, запам’ятовуванню та удосконаленню навиків написання журналістських матеріалів. Учні вже опанували жанрові особливості написання новин, нарисів, проблемних матеріалів та інтерв’ю.

Вони вчаться працювати за обставин, максимально наближених до реальних, адже професіоналом журналіста робить вміння правдиво, оперативно, аргументовано, яскраво і переконливо писати. Наприклад, для написання інтерв’ю, кожен учень отримав завдання поспілкуватися з конкретною особою та зібрати якомога більше інформації. Це було справжнім випробуванням  винахідливості, майстерності та креативності і, водночас, можливістю показати свої журналістські навики і  вміння комунікувати.

Приємно відзначити те, що учні серйозно та відповідально ставляться до занять та до виконання домашніх завдань.  Попри те, що учасники клубу різні за віком (7 – 11 класи),  всі працюють нарівні, за однаковими правилами. 

Перший тиждень занять вже позаду, а попереду – найцікавіше: перша спроба створення макету газети, екскурсія на телерадіокомпанію «Вежа», що в Івано-Франківську, спілкування з журналістами та формування учнівського редакційного колективу, який відповідатиме за випуск шкільної газети протягом року.

Слідкуйте за нашими новинами !!!

 Реалізація проекту відбувається за підтримки начальника відділу освіти Володимира Сподара, Благодійного фонду громади м. Долина, волонтерів Корпусу Миру США Роберти і Джеймса Ілейжерів та Посольства США.

                                                                   Наталія Іванів, Благодійний фонд громади м. Долина