Tuesday, 10 April 2012

Вітаємо переможців!!!
9 квітня відбулося оголошення результатів програми обміну для учнів 8-10 класів FLEX (Future Leaders Exchange Program).  Надзвичайно приємною звісткою стала перемога Анастасії Корякіної, учениці 10-го класу Долинської спеціалізованої школи-інтернату, та Юліани Павлик, учениці 9-го класу Долинської спеціалізованої школи №6. 

FLEX - програма культурного обміну, яка здійснюється Бюро у справах освіти та культури Державного департаменту США й адмініструється в Україні організацією "Американські Ради з Міжнародної освіти: ACTR/ACCELS" (American Councils) за підтримки Міністерства освіти і науки України. Програма дає можливість українським школярам протягом одного року навчатись у школі в США, проживаючи в американській сім'ї. 

 
Учні отримують інформацію про програму через листи до школи та засоби масової інформації. Всі, хто бажає взяти участь у конкурсі, мають прийти на місце тестування в час та день, оголошений заздалегідь. Процес тестування у кожному з центрів починається із загальної презентації програми та проведення першого туру конкурсу. Перший тур – це невеликий письмовий тест з англійської мови. Зазвичай, результати першого туру відомі в день його проведення.

Учасники, які пройшли у другий тур, складають тест з англійської мови –  аудіювання та письмова частина. Другий тур, як правило, відбувається через 1-2 дні після першого. Всі матеріали надсилаються до Вашингтону для оцінювання незалежною комісією.

Третій тур – через 3-6 тижнів. Співробітники організації "Американські Ради з Міжнародної Освіти: ACTR/ACCELS" (American Councils) знову приїжджають до центрів тестування для проведення третього туру серед учасників, яких було відібрано незалежною міжнародною комісією. Перед третім туром проводиться зустріч з батьками та учасниками. На цій зустрічі працівники American Councils більш детально розповідають про програму та пояснюють, які витрати покриває програма. Учасники третього туру отримують анкети, на заповнення яких надається два тижні. Після зустрічі вони повинні написати два невеликі твори англійською мовою. З кожним учасником проводиться індивідуальна співбесіда англійською та рідною мовами. 

Після оголошення результатів учасники програми займаються підготовкою необхідних документів для отримання американської візи. Кожен обов'язково проходить програму передвиїзної орієнтації, яка зазвичай проводиться у Києві.

Підготовкою учнів до тестування цього року займалася волонтер Корпусу Миру США Анна Крейцер. Вона проводина спеціальні заняття, які відбувались щотижня протягом вересня-жовтня 2011 року в ресурсно-інформаційному центрі «Вікно у світ» у приміщенні Долинської центральної районної бібліотеки. 

У Насті та Юліани попереду цікавий рік навчання у Сполучених Штатах, який буде сповнений цікавими подіями, досвідом та новими друзями. Тож бажаємо їм успіху і ще раз вітаємо з перемогою !!! 

                 Наталія Іванів, Благодійний фонд громади м. Долина

В пошуку історій

12 березня 2012 виповнився рік з дати заснування  Благодійної організації «Фонд імені Мирослава Антоновича». 
Благодійна організація «Фонд імені Мирослава Антоновича» - це організація, яка на добровільних засадах об’єднує  юридичних та фізичних осіб України та іноземних держав, які мають намір займатись благодійною діяльністю. Фонд є самоврядною незалежною громадською організацією, яка здійснює свою діяльність відповідно до Конституції України, Закону України «Про благодійництво та благодійні організації», іншого чинного законодавства та цього Статуту. 
Місія фонду – сприяти розвитку освіти, інтересу та участі у сферах мистецтва та культури Долинського району. Давати можливість закладам, окремим особам в Україні, Нідерландах, США підтримувати мистецтво та культуру в Долинському районі. Працювати над заходами для збору коштів та реалізовувати їх з метою отримання фінансування культурних проектів. Сприяти розвитку культурних програм для громади.
Фонд – це перш за все спроба акумулювати бажання та можливості, адже без цих складових і фонду жодного не буде. Запрошуємо до співпраці кожного, хто має добру думку і добру волю на те, щоб допомогти, зробити крок назустріч розвитку культури та мистецтва, готовий поділитись креативними підходами, цікавими проектами (конкурси, фестивалі, аукціони), а також приймати активну участь в організації та проведенні цих заходів. Тож ласкаво просимо!!! 
Звісно ж, можливості. А як без них?! Ми розпочали із пошуку можливостей, тобто фінансової допомоги з-за кордону. Перший проект профінансувало  Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). Та все ж, ми щиро віримо і сподіваємося, що фонд знайде своїх прихильників серед  долинян і справжніх українців, тобто тих, хто щиро бажає зробити свій фінансовий внесок, розуміючи, що «нашу культуру» тільки нам плекати та розвивати.  


 Цього року Благодійний фонд громади м. Долина разом з Тетяною Сенів, директором Благодійної організації "Фонд імені Мирослава Антоновича", яка також є випускником програми «Відкритий світ», отримали фінансування на грант для здійснення проекту «Кожен може розповісти історію».

Цей проект надасть можливість молоді співпрацювати з різними організаціями, щоб набувши навиків фільмування та розслідувальної журналістики, створити 2-годинний документальний фільм та записати 60 розповідей літніх людей, які були учасниками Другої світової війни, жили під Сталінським режимом чи були партизанами і їхні спогади є вагомою  частиною історії України.
Проект забезпечить 5-денний тренінг з журналістики для 23 учнів та 3-денний тренінг по мистецтву фільмування для 6 учнів, які будуть вивчати як правильно проводити інтерв'ю та створювати документальний фільм.

Проект також допоможе налагодити зв’язок між поколіннями, активізувати громаду, сприятиме розвитку демократії. Зібрані матеріали будуть відкриті для відвідувачів у музеї «Бойківщина», опубліковані на веб-сайтах музею та НУО «Eastword» (Колорадо, США), яке збирає  розповіді людей з  країн, що раніше знаходилися у складі Радянського Союзу.

Минулого тижня директор музею Тетяна Сенів відвідала нараду директорів будинків культури Долинського району, де презентувала концепцію проекту  для всіх учасників зустрічі та попросила допомоги в пошуку 60 літніх людей, чиї історії ввійдуть у книгу та стануть частиною документального фільму.  

Ми сподіваємося, що цей чудовий проект зможе  вдихнути життя в «Фонд імені Мирослава Антоновича»  та  активізувати його діяльність.

Благодійна організація «Фонд імені Мирослава Антоновича» запрошує до співпраці всі організації та підприємців нашого міста і району.  
                                           Наталія Іванів, Благодійний фонд громади м. Долина