Tuesday, 5 March 2013

Проект «Соціальні перетворення»: ще один крок на шляху до успіху (Городенка)


У місті городенка відбулася презентація проекту «Соціалізація дітей з особливими потребами», яку провела директор районного центру соціальних служб для сім’ї дітей та молоді Наталія Дубковецька. 

Фінансування на реалізацію проекту Городенківський міський центр соціальної служби для сімї дітей та молоді отримав від Благодійного фонду громади м. Долина в рамках проекту MATRA Посольства Королівства Нідерландів.

Представлення проекту зробили для зацікавлених установ, які мають відношення до дітей з особливими потребами (керівництво райдержадміністрації, управління праці та соціального захисту населення, відділ освіти, центральна районна лікарня, відділ у справах сім’ї, молоді та спорту, служба у справах дітей, фахівці із соціальної роботи районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, волонтери, представники загальноосвітніх шкіл району, центральна районна біблілотека). Учасників презентації також ознайомили із метою та задачами проекту, графіком та планом заходів, показали результати анкетування, яке проводили між батьками, що виховують дітей з обмеженими можливостями. Загалом захід відвідало 105 людей.

Наступним кроком стало проведення  навчального тренінгу для 15 волонтерів під назвою: «Інтелектуальна інвалідність (розумова відсталість)/ порушення розумового розвитку». Волонтери отримали знання про те, як працювати з дітьми з особливими потребами та як почувають себе діти з розумовими вадами розвитку.

Довідкова інформація:   

Мета проекту: Змінити хибне сприйняття соціумом дітей з особливими потребами.

На сьогоднішній день  в Городенківському  районі проживає  271 дитина з фізичними вадами та дефектами мови. 35 з них отримують середню освіту не виходячи з дому. Проект допоможе  розпочати процес соціалізації цих дітей, щоб дати їм шанс самореалізуватися та відчути себе повноцінними членами громади.  Відбудеться  ряд  соціальних заходів та спеціальних тренінгів для волонтерів і батьків, щоб навчити їх правильно працювати з особливими дітьми та допомогти їм адаптуватися в громаді.

* Проект фінансується Королівством Нідерландів, адміністрування проекту – Благодійний фонд громади м. Долина

                                                   Наталія Іванів, Благодійний фонд громади м. Долина


No comments:

Post a Comment