Thursday, 24 May 2012

Волонтерська підтримка для Національного природного парку «Гуцульщина»


Джеймс Ілейжер щойно отримав приємну новину про те, що він виграв конкурс проектів для збереження природи та біорізноманіття, який оголосило Посольство Королівства Нідерландів в Україні. Цей проект на суму 36 713 гривень буде спрямований на допомогу Національному природному парку "Гуцульщина". Добре відомо те, що в Україні парки не отримують достатнього фінансування від уряду. У Гуцульському парку немає промаркованих і позначених туристичних шляхів, навіть попри те, що фактично вони існують. Сьогодні  громадські організації та волонтери покликані захищати, доглядати та розвивати природні активи України. 

Національний природний парк «Гуцульщина» створений Указом Президента України від 14 травня 2002 року. Він розташований у межах Косівського району Івано-Франківської області й охоплює площу в 32271 га. Національний природний парк призначений для збереження, відтворення та раціонального використання генетичних ресурсів рослинного і тваринного світу, унікальних природних комплексів та етнокультурного середовища, які мають особливу природоохоронну, оздоровчу, історичну, наукову, пізнавальну, освітньо-виховну, естетичну та рекреаційну цінність. 

Метою проекту є розвиток туризму як сектора економіки і водночас сприяння участі жителів регіону в громадських заходах:
  •  Захистити Національний природний парк "Гуцульщина", для  якого не вистачає державного фінансування;
  •  Успішно планувати, реалізовувати та популяризувати результати проекту,  здатного до продовження.
  •  Стимулювати схожі дії на території інших обєктів, які захищені законом..
  • Мотивувати створення стабільності, що активізовуватиме заходи по захисту навколишнього середовища та екологічних активів України.
Цілі проекту:
  •  Прочистити 15 км нових туристичних шляхів.
  • Промаркувати 147 км вже існуючих шляхів.
  • Описати 147 км вже існуючих шляхів та 9 доріг, які ведуть до початку цих туристичних    маршрутів.

Цільовою аудиторією є любителі активного відпочинку: туристи, прихильники верхової їзди та велосипедисти обох статей і різного віку. Цей проект підтримують:  клуб велосипедистів, місто, дві державні школи, художній інститут, національний парк, лісове господарство, приватні підприємці, а також  волонтери Корпусу Миру США.  Цільова аудиторія буде залучена в усіх аспектах проекту. Джеймс Ілейжер, який є професійним лісничим,  проведе моніторинг та оцінку проекту. 

Партнерами  проекту є: Віталій Павлюк з Коломиї,  директор Гуцульського національного парку Василь Пророчук, директор Косівського клубу велосипедистів Ростислав Пророчук; Косівський регіональний шкільний адміністратор Володимир  Лаврук; Перекладач  Національного природного парку "Гуцульщина"  Катя Лаврук.  Косівський шкільний учитель Олександр Титик, директор екологічного літнього економічного табору "Survivor" для молоді, а також волонтери Корпусу Миру США Роберт Айрленд (Косів), Крістофер Маккей (Рівне) та Джеймс Ілейжер (Долина). Ця висококваліфікована проектна команда створена для керування всіма аспектами проекту. Досвідчені співробітники Фонду громади м. Долина надаватимуть консультації по адмініструванню гранту, зв'язках з громадськістю та роботі з засобами масової інформації, забезпечать загальний контроль проекту. 

У результаті проекту буде зміцнюватися громадянське суспільство, туризм розвиватиметься як економічний сектор, зростатиме екологічна свідомість. Волонтерський аспект цього проекту зміцнює громадянську культуру, яка, в свою чергу, заохочує демократичні цінності, процеси та активну участь у суспільному житті. 

                                         Наталія Іванів, Благодійний фонд громади м. Долина

No comments:

Post a Comment